W związku z XVI edycją Międzynarodowego Festiwalu Bachowskiego czytaj więcej
…w Kościele Pokoju. czytaj więcej
Zachęcamy do oddania głosu! czytaj więcej
Historyczne miejsca, które poznaliśmy podczas wspólnych podróży po Śląsku, skłoniły do podjęcia decyzji o zawarciu małżeństwa w Świdnicy – mówią państwo młodzi. czytaj więcej
Jubileuszowe, 10. spotkanie ewangelickich przewodników turystycznych odbyło się w dniach 3-5 października 2008 roku w Świdnicy. W ten październikowy weekend zjechało do Kościoła Pokoju dwudziestu trzech przewodników turystycznych z Cieszyna, Dzierżoniowa, Goleszowa, Gdańska, Katowic, Kielc, Minkowic Oławskich, Rybnika, Ustronia, Warszawy, Wisły i Wrocławia. Najliczniejszą (8 przewodników) okazała się grupa z Wisły. Gospodarzem spotkania pt.: „Odkrywamy Kościół Pokoju w Świdnicy” była Parafia oraz Pani Grażyna Biernat, przewodniczka z Dzierżoniowa.. Intencją gospodarzy było pokazać przybyłym rzeczy najpiękniejsze i najciekawsze na Dolnym Śląsku. Oczywiście zwiedzanie rozpoczęło się od wizyty w Kościele Pokoju. Goście ulegli atmosferze świątyni i z zachwytem w czasie wieczornej kolacji opowiadali jakie wrażenie wywarł na nich widok na ołtarz z wysokości trzeciej empory, możliwość zajrzenia do lóż czy wejście na kościelny strych po wąskich, mocno nadszarpniętych przez czas, schodach. Z pewnością dopełnieniem pozytywnych doznań był koncert organowy w wykonaniu kantora, Marcina Armańskiego, któremu towarzyszyła sopranistka Joanna Szczepankiewicz – Bartek. W programie koncertu znalazły się utwory J. S.Bacha, W. A. Mozarta, J. Pachelbela, H. Scheidemanna, T. Albinoniego.
Kościół Pokoju to, dla nas współczesnych parafian, świadectwo głębokich uczyć religijnych tych, którzy żyli przed nami i najpierw z wielkim zaangażowaniem budowali świątynię, a potem chronili ją w chwilach wojen i dbali o nią w czasie pokoju. Przypominając sobie fakty z przeszłości zaprezentowaliśmy nasze dziś i jutro w Kościele Pokoju. Sobotnia wycieczka na trasie: Czartowska Skała – Świerzawa – Organy Wielisławskie – Nowy Kościół – Złotoryja – Jawor, była prawdziwym rarytasem nie tylko dla poszukiwaczy złota – wizyta w Muzeum Złota w Złotoryi, ale także dla miłośników pięknych widoków – wejście na Czartowską Skałę, czy podziwianie Wielkich Organów Wielisławskich gdzie na 80. metrowym urwisku skalnym można zaobserwować wykrystalizowane porfiry kwarcowe w formie słupów o przekroju pięcio-, sześcio- lub czworobocznym. Na szlaku podróży znalazł się również jeden z najcenniejszych zabytków architektury romańskiej – XIII wieczny kościół w Świerzawie. Niedzielne nabożeństwo, w którym uczestniczyli goście było okazją do wspólnej społeczności, a rozmowy przy kawie sposobnością do wzajemnego poznania się i być może kontynuowania zawiązanych znajomości.