Wybierz język:

Facebook
Największy drewniany kościół w Europie na liście UNESCO
Pokaż aktualności
  • Festiwal Bachowski

    19.07.2015

    W związku z XVI edycją Międzynarodowego Festiwalu Bachowskiego czytaj więcej

  • Od kantaty do kantaty

    08.07.2015

    …w Kościele Pokoju. czytaj więcej

  • Kościół Pokoju nowym cudem Polski

    29.06.2015

    Zachęcamy do oddania głosu! czytaj więcej

  • Ślub krewnego Helmuta Jamesa von Moltke

    28.06.2015

    Historyczne miejsca, które poznaliśmy podczas wspólnych podróży po Śląsku, skłoniły do podjęcia decyzji o zawarciu małżeństwa w Świdnicy – mówią państwo młodzi. czytaj więcej

Ukryj aktualności

Spektakl w Teatrze Rampa

17.06.2009

Gościnna scena Teatru Rampa na Targówku w Warszawie była miejscem, w którym 15 czerwca o godz. 19.00 zebrana publiczność zobaczyła przedstawienie teatralne pt.: „Mądry tak nie podróżuje…”. W ten poniedziałkowy wieczór do Teatru Rampa przybyli dziennikarze, ludzie polityki i kultury, a także liczni warszawiacy. Na scenie wystąpili znani już świdniczanom artyści Starego Teatru w Krakowie oraz Piwnicy pod Baranami: Beata Paluch, Rafał Jędrzejczyk, Juliusz Chrząstowski, Magdalena Pluta, Michał Półtorak oraz Michał Chytrzyński. – Gościnny spektakl w Teatrze Rampa nie byłby możliwy gdyby nie Konrad Marszałek, świdniczanin, absolwent II Liceum Ogólnokształcącego, a od kilku lat aktor tego teatru. To jego zaangażowanie sprawiło, że całe przedsięwzięcie doszło do skutku. Spektakl poprzedziła kampania informacyjna w mediach ogólnopolskich. Ukazały się artykuły w internetowych wydaniach „Życia Warszawy” i  „Rzeczpospolitej”. Swoim słuchaczom zaproszenia na przedstawienie rozdawało warszawskie Radio PIN, a na tydzień przed planowaną imprezą zostaliśmy zaproszeni do TVP Polonia, gdzie opowiadaliśmy o naszych planach w programie „Śniadanie na podwieczorek”. Informacje o przybyciu świdniczan do stolicy ukazały się także na portalach internetowych „Dziennik teatralny” oraz „e-teatr”.

Miłym akcentem były - przygotowane specjalnie na tę okazję – czekoladki z logo Kościoła, Euro Escapade oraz Świdnicy, wykonane w Świdnickiej Manufakturze Czekolady Jacka Sikory.
Organizatorzy spotkali się z niezwykle serdecznym przyjęciem zarówno pracowników teatru, jak i publiczności. Cenną rzeczą jest, iż znaleźliśmy w Warszawie wielu przyjaciół zafascynowanych zarówno Kościołem Pokoju, jak i Świdnicą. 350 lat temu Christian Czepko wyruszył ze Świdnicy zbierać fundusze na budowę świątyni, bowiem ubodzy wówczas mieszkańcy nie byli w stanie poradzić sobie z takim wyzwaniem.
Los bywa jednak przewrotny i dzisiaj to właśnie dzięki hojności świdnickich przedsiębiorców możliwa była prezentacja projektu w stolicy.

Newsletter Powered By : XYZScripts.com