Wybierz język:

Facebook
Największy drewniany kościół w Europie na liście UNESCO
Pokaż aktualności
 • Festiwal Bachowski

  19.07.2015

  W związku z XVI edycją Międzynarodowego Festiwalu Bachowskiego czytaj więcej

 • Od kantaty do kantaty

  08.07.2015

  …w Kościele Pokoju. czytaj więcej

 • Kościół Pokoju nowym cudem Polski

  29.06.2015

  Zachęcamy do oddania głosu! czytaj więcej

 • Ślub krewnego Helmuta Jamesa von Moltke

  28.06.2015

  Historyczne miejsca, które poznaliśmy podczas wspólnych podróży po Śląsku, skłoniły do podjęcia decyzji o zawarciu małżeństwa w Świdnicy – mówią państwo młodzi. czytaj więcej

Ukryj aktualności

Rozmowa o książkach

28.01.2015

Jak najlepiej opiekować się zabytkowymi książkami? Zapraszamy do rozmowy o zagrożeniach, wyzwaniach i szansach stojących współcześnie przed właścicielami, opiekunami bibliotek. W poniedziałek 9 lutego 2015 r. odbędzie się w Centrum UNESCO spotkanie z konserwatorkami papieru i skóry z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Gośćmi specjalnymi będą nasi norwescy partnerzy projektu, w ramach którego od kilku miesięcy trwają prace konserwatorsko-budowlane w różnych miejscach placu Pokoju. Między innymi remontujemy plebanię, w której wkrótce swoje miejsce znajdą archiwalne zbiory Kościoła Pokoju. Jesteśmy żywo zainteresowani zdobyciem wiedzy, która pomoże nam w przyszłości właściwie opiekować się zbiorami. Jeżeli macie Państwo doświadczenie większe od naszego, albo tak jak my chcecie urządzić archiwum bezpieczne dla zbiorów i funkcjonalne dla użytkowników – zabierzcie głos w dyskusji.

9.02.2015 (poniedziałek)

Program:

Godz.15.00 -16.00, Konserwacja zapobiegawcza księgozbiorów i archiwaliów - wykład z prezentacją multimedialną, prof. Elżbieta Jabłońska. Godz.16.10 – 17.10, Organizacja magazynów archiwalnych. Obieg obiektu w placówce archiwalnej a konserwacja prewencyjna - wykład z prezentacją multimedialną, dr Małgorzata Pronobis – Gajdzis. Godz.17.20 – 18.20, Opakowania ochronne dla archiwaliów i książek - wykład z prezentacją multimedialną, dr Dorota Jutrzenka – Supryn. Wstęp na wykłady jest bezpłatny. Zapraszamy do Centrum Promocji i Partnerstwa UNESCO (plac Pokoju 1 w Świdnicy).

Newsletter Powered By : XYZScripts.com